Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
19. Dönem POMEM Adaylarının Dikkatine
12.05.2017  

19.DÖNEMDE ÖZEL HAREKAT BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE PLANLANAN ADAYLARIN DİKKAT EDECEKLERİ HUSUSLAR

 

 

Özel Harekat Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Alınacak Öğrencilerin Giriş Şartları ve Eğitim-Öğretimlerine İlişkin Usul ve Esasların 16’ncı maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

 

* Başarılı olan adayların intibak eğitimleri, 01 Haziran 2017 tarihinde başlayacak ve adayların planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde yapılacaktır.

 

* POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların 01 Haziran 2017 günü saat: 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Geçici kayıt başvurusu bizzat adayın kendisi tarafından yapılacaktır. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

 

* Adaylar intibak eğitimi süresince yatılı olarak POMEM Müdürlüklerinde kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, eşofman takımı, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb.)

 

* Adaylar Eğitim Merkezimize gelirken kesinlikle yanlarında elektronik kayıt cihazı, kameralı cep telefonu, tablet, diz üstü bilgisayar, flash bellek vs. getirmeyecektir.

 

 

* Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünce okulun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Sağlık kurulu raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.


ADAYLARIN YANLARINDA GETİRMELERİ GEREKEN BELGELER


1)  Nüfus Cüzdanının aslını

2)  Evli ise eşinin Nüfus Cüzdanının fotokopisi ve 2 adet fotoğrafı ayrıca evlilik cüzdanının  

    aslıyla beraber fotoğraflı sayfasından itibaren ilk 3 sayfasının 2 adet fotokopisi

3) Kendisi veya eşi ad – soyadı değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı, (aslı veya onaylı sureti)

4)  4 (Dört) adet Vesikalık Fotoğraf (Biyometrik olmayacak)

5) Mezun olduğu okula ait diplomanın aslı ve A4 formatında arkalı önlü fotokopisi. (diplomasını kaybedenler için kayıp belgesi) 

Lisans veya Ön Lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine öğrenim gördükleri üniversite/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte Lisans/Ön Lisans eğitimine devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir. 

Lisans veya Ön Lisans eğitimini yeni tamamlayıp henüz diploma alamayan adaylar ise geçici mezuniyet belgelerinin aslını ve fotokopisini getireceklerdir.

6)  Lise eğitimini 2008 yılından önce bitirip (2008 yılı dahil) eğitimini 4 yıl (Teknik Lise vb.) ya da hazırlık okuyarak (3+1) şeklinde tamamlayanlar diploma veya belgesinin aslını (mezun oldukları okul idaresinden alacakları ıslak imzalı ve mühürlü olacak) ve A4 ebadında fotokopisini (Fotokopiye aslı gibidir yapılmayacak) yanlarında getireceklerdir.

7)  Askerlik yapanlar için Terhis Belgesinin ASLI ve A4 ebadında Fotokopisi ( fotokopiye aslı gibidir yapılmayacak) Terhis Belgesini kaybedenler kayda gelmeden önce Askerlik Şubelerinden Terhis Belgelerini temin etmeleri gerekmektedir. (E-Devlet’de bulunan askerlik durum belgesi detaylı olmadığından E-Devlet üzerinden çıktı alınıp getirilmeyecek)

- Askerlik döneminde Hava Değişim Raporu alan varsa yanlarında getireceklerdir.

- Askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların durum gösterir belgesi.

- Askerlik yapmayanlar bağlı oldukları askerlik şubelerinin ismini ve askerlik şubesinin de bağlı olduğu asker alma bölge (ASAL) başkanlığının ismini mutlak suretle öğrenip gelecekler.

8) Kendisi veya evli ise eşi hakkında sonuçlanmış veya devam eden davası bulunanların mahkeme evraklarının onaylı sureti, kesinleşmiş ise kesinleşme şerhinin onaylı sureti (Adliyeden alınacak)

9) Herhangi bir sebeple Sağlık Kurulu heyeti tarafından verilen Sağlık Kurulu Raporu varsa yanlarında getirecekler.

10)  Kan Grubu Kartı ( Kan gurubu kartı olmayanlar kan gurubunu öğrenip gelecekler)

11) Ayrıca herhangi bir işyerinde (özel, resmi kurum vb.) sosyal güvenlik güvencesi olanlar (SGK) bu yerlerden sosyal güvenlik güvencesini kapatmış olarak eğitim merkezimize geleceklerdir.

   12) Okulumuza planlanan öğrenci adayları sadece 1 Haziran 2017 Perşembe günü saat:17:00’a kadar müracaat etmeleri gerekiyor.


DİKKAT: Kayıt esnasında istenecek yeni belgeler olabileceğinden, liste güncellenebilir. Bu yüzden internet sitemizin sık sık ziyaret edilmesi gerekmektedir.​

​​
 
 
  • ULUSAL ULAŞTIRMA
  • EGM ÇOCUK SAYFASI
  • POLİS RADYOSU
  • PEKAY
  • E-DEVLET
  • POLİS AKADEMİSİ
  • Kurumsal E-Posta
  • POLSAN
  • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
  • BİMER